Shaili Singh se je uvrstila v finale ženskega skoka v daljino na svetovnem prvenstvu U20

Na tekočem svetovnem prvenstvu do 20 let (U20), ki poteka v Nairobiju (Kenija), se indijska atletinja Shaili Singh uvrsti v finale ženskega tekmovanja v skoku v daljino.

Shaili Singh je v prvem in drugem poskusu skoka v daljino zabeležila skoka 6.34 m oziroma 5.98 m. Shaili se je s skokom 6.40 m v tretjem poskusu uvrstila v finale. Njeno skupno mesto je prvo v obeh skupinah. Shailijev najboljši rezultat s 6.40 m v kvalifikacijah je presegel rezultat samodejnih kvalifikacij 6.35 m. 18-letna Švedinja Maja Askag, ki je prejšnji mesec osvojila naslov evropske prvakinje U-20, se je kvalificirala kot druga najboljša v skupnem seštevku po zmagi v skupini A z najboljšim skokom 6.39 m.

OGLAS

Shaili Singh je letos druga številka sveta do 18 let in indijska rekorderka do 2 let ter državna prvakinja v ženskem delu. Na meddržavnem državnem prvenstvu junija 20 je pokazala odličen rezultat s 6.48 m.

Druga indijska atletinja Nandini Agasara se je na tekočem svetovnem prvenstvu do 100 let v Nairobiju uvrstila v polfinale teka na 14.18 m z ovirami s časom 20 s.