Paraolimpijske igre v Tokiu: Manish Narwal in Singhraj Adhana osvojila zlato in srebrno medaljo
Priznanje avtorstva: SANJAI DS, CC BY-SA 4.0, prek Wikimedia Commons

Indijska strelca Manish Narwal in Singhraj Adhana sta v soboto na strelišču osvojila zlato in srebrno medaljo v finalu P4 – mešano 50 m pištola SH1.

19-letni Manish je ustvaril paraolimpijski rekord, ko je dodal 218.2 točke in osvojil zlato, medtem ko je Singhraj Adhana osvojil svojo drugo kolajno na paraolimpijskih igrah v Tokiu z 216.7 točke.

OGLAS

Bronasto medaljo je osvojil predstavnik Ruskega paraolimpijskega komiteja (RPK) Sergej Mališev s 196.8 točke.

Manish Narwal je za Indijo osvojil tretjo zlato medaljo na teh paraolimpijskih igrah po Avani Lekhara v disciplini 10 m zračna puška stoje za ženske SH1 in Sumit Antil v kategoriji met kopja F64 za moške.

Medtem Singhraj Adhana postane drugi indijski paraolimpijski igralec po Avaniju Lekhari, ki je osvojil več medalj na teh igrah.

Indija je na tekočih paraolimpijskih igrah v Tokiu osvojila tri zlate, sedem srebrnih in pet bronastih medalj. To je najboljši nastop Indije na posamezni izvedbi paraolimpijskih iger.

Še en indijski paraolimpijski igralec, Krishna Nagar, se je uvrstil v finale, potem ko je v soboto v polfinalnem dvoboju SH2 za moške posameznike premagal Britanca Krystena Coombsa z 0:6 in Indiji zagotovil vsaj srebrno medaljo.